REZERVASYON
Lütfen telefonu yan çeviriniz.

KOVİD-19 PANDEMİ SÜRECİNDE TESİS KULLANIMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli Maliklerimiz,

Ülkemiz ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle bir çok alanda olağandışı uygulamlar yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bu süreçte, başta oteller olmak üzere, bir çok turizm tesisi misafir kabul edememiştir.

Körfez Termal Tesisleri, Site Yönetimi şeklinde kurulmuş bir devre mülk tesisi olması nedeniyle, salgın döneminde devre mülkünü kullanmak isteyen maliklerine bu imkanı tanımış ve bundan sonra da tanımaya devam edecektir. Ancak Devletimiz tarafından Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan kararlar doğrultusunda tesisimizde ortak kullanıma tahsis edilmiş alanlarda (SPA, Restoran, Kafeterya, Havuz ve Sahil vb.) bazı kısıtlamlara gidilmiş veya kapatılmak zorunda kalınmıştır. Şuanda sözkonusu kısıtlamalara riayet etmek şartı ile devre mülkünüzü kullanmanız konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Haziran ayı itibariyle başlayan normalleşme süreci kapsamında tesisimizde alacağımız tedbirlerle ve yasaların el verdiği ölçüde; tesisimizin tüm imkanlarından maliklerimizin eşit bir şekilde faydalanması adına ortak alanların kullanımı ile ilgili bazı düzenlemeler yapılacaktır. Bu kapsamda maliklerimizi ilgilendiren tedbirler ve düzenlemeleri ana başlıkları ile aşağıda bilgilerinize sunuyoruz. En kısa sürede tesisimizde buluşmak dileğiyle sağlıklı günler diliyoruz.

 

Resepsiyon, Lobi, Ortak Alanlar ve Giriş -Çıkışlarda Alınacak Önlemler;

 • Devre mülk giriş tarilerinde resepsiyonda kayıt işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için belirlenen sosyal mesafe sınırları içinde kalınması sağlanacaktır.
 • Tesise girişlerde, tüm misafirlerimizin, ateş ölçümü yapılacaktır.
 • Lobide dinlenme ve oturma alanları, belirlenen sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenecektir.
 • Ortak alanlarda maske takılması zorunlu olacaktır.
 • Ortak alanlar belirli aralıklarla dezenfekte edilecektir.
 • Oda giriş / çıkışlarında iki devre arasında temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri için 1 gün ara verilecek olup erken giriş / geç çıkışlara müsade edilmeyecektir.
 • Asansörlerin sosyal mesafeye uygun olarak kullanılması sağlanacaktır.

 

Restoran Kafe’de Alınacak Önlemler;

 • Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak belirlenmiş sınırlar içinde hizmet alınabilecektir.
 • Restoranda açık büfe uygulaması kaldırılmış olup a-la carte hizmet verilecektir.
 • Restoran ve Kafeterya belirli aralıklarla dezenfekte edilecektir.

 

Sahil, SPA, Havuzlar ve Spor Salonunda Alınacak Önlemler;

 • Yetkili kurumlar tarafından alınan kararlar uyarınca şezlong mesafeleri düzenlenecek olup, sahil ve havuzlardaki şezlonglardan tüm misafirelerimizin eşit bir şekilde faydalanmasını temin etmek amacıyla gün içinde dönüşümlü kullandırımı sağlanacaktır.
 • Havuz ve plaj çevresinde tuvaletler, duş ve soyunma kabinleri düzenli aralıklarla temizlenerek dezenfekte edilecektir.
 • SPA alanında ve çatı havuzunda sosyal mesafeyi temin edecek şekilde her birimde (Sauna, hamam termal havuz, açık havuz gibi) faydalanacak maksimum kişi sayısı belirlenecek ve tüm maliklerimizin eşit şekilde faydalanması için dönüşümlü kullandırım sağlanacaktır.
 • Spor salonunda aletlerinin tüm yüzeyleri, kumanda kolları ve monitörler ile misafirlerin dokundukları alanlar, tuvalet, duş ve soyunma odaları düzenli olarak temizlenecektir.

 

Pandemi sürecinin devam ettiğini göz önüne bulundurarak, gerek Resmi Kurumların açıklayacağı ek tedbirler gerekse Körfez Termal Site Yönetiminin alacağı ek tedbirler süreç içinde derhal uygulamaya konulacaktır.

Tüm Misafirlerimize, sağlıklı ve mutlu bir tatil dönemi diliyoruz.

                                                                                                                        Körfez Termal Site Yönetimi